Kategorie
Uncategorized

Dlaczego domy modułowe są tańsze?

Domy całoroczne są o wiele tańsze od murowanych. Wiele osób obawia się, że jest to związane z niższą jakością konstrukcji lub zastosowaniem materiałów o słabszych parametrach użytkowych. Nie jest to prawdą! Niższa cena jest wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii. Ważne jest jednak to, aby wybrać godnego zaufania wykonawcę, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Wszystko po to, aby proces budowy zakończył się pomyślnie.

Gotowe prefabrykaty

Modułowe domy wykonywane są z gotowych prefabrykatów, które produkowane są w wyspecjalizowanych przedsiębiorstwach. W dużej mierze to właśnie dlatego ich budowa jest o wiele tańsza. Z punktu widzenia wykonawcy złożenie konstrukcji z idealnie dopasowanych elementów jest o wiele łatwiejsze, a zarazem szybsze.

Pamiętajmy jednak o tym, że wzniesienie domu modułowego nie zawsze jest możliwe. Przede wszystkim należy mieć pewność, że ciężkie maszyny będą modły dojechać pod wskazany adres. Podstawą jest utwardzone podłoże, które nie będzie się zapadać.

Możliwość pracy cały rok

Atutem domów całorocznych jest fakt, że mogą być one wznoszone przez cały rok. Wyjątek stanowi etap wylewania fundamentów, a więc początek przedsięwzięcia musi mieć miejsce w dogodnym terminie.

Warto wziąć pod uwagę, że większość firm oferujących obiekty modułowe wymaga uregulowania kosztów jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Zwykle nie ma możliwość rozłożenia kosztów w czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *