Kategorie
Uncategorized

Najnowsze trendy: szkło do kuchni

Mała i ciemna kuchnia – czy da się z tym w ogóle coś zrobić? Oczywiście, że tak! Projektanci takich pomieszczeń stają na głowach, by wykorzystać wszelkie dostępne na rynku triki, które sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się o wiele jaśniejsze i większe. Jednym z nich jest wykorzystywanie na wszelkie sposoby lustra.

Czy szkło do kuchni jest praktyczne?

Ostatnio niezwykle popularne stało się montowanie tafli szkła nad pasem roboczym. Dlaczego to tak często wybierane rozwiązanie? Po pierwsze pięknie się prezentuje. Lustro w kuchni to ciekawa ozdoba, która nigdy nie wyjdzie z mody. Po drugie szkło wcale nie jest trudne w utrzymaniu czystości. Najczęściej wybierana jest opcja tafli szkła, która nie posiada fug. Dzięki temu wystarczy tak naprawdę przetrzeć taflę szmatką, by zachować niezbędną czystość. Biorąc pod uwagę usługi szklarskie, pamiętać trzeba o wyborze odpowiedniego do kuchni szkła. Musi ono być odporne na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę.

Szklana tafla na szafkach

Chcąc powiększyć swoją kuchnię, można skorzystać również z nietypowych rozwiązań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taflę szkła zamontować na frontach szafek. Meble wykonane w ten sposób pozwalają na uzyskanie głębi i optycznego powiększenia. To niecodzienne rozwiązanie może okazać się hitem w niewielkiej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *